Діловий стиль одягу: види, правила, особливості
У більшості з нас при згадуванні про офісний, діловий стиль виникає суворий, сірий, нудний образ «білих комірців». Суцільний консерватизм, рамки і стриманість або діловий дрес-код. Але, це зовсім не так. Адже вибираючи одяг в офіційно-діловому стилі, можна виглядати цікаво, модно і навіть багатогранно. Для цього потрібно знати деякі правила і секрети вибору одягу, взуття та аксесуарів, а також вдало комбінувати їх між собою.
Давно відома істина, що статус людини відображає його одяг. І не варто плутати з великою кількістю коштовностей, речей іменитих брендів або дорогих прикрас. Саме вміння вдало і правильно підкреслити своє становище, формує правильне відчуття стилю. Це як унікальний код відповідності, а не суворі заборони чи рамки.
Завдання офісного стилю продемонструвати, в першу чергу, компетентність, статусність професіоналізм. Світові успішні компанії завжди мають свій індивідуальний стиль, з акцентами на посади і ранги, статуси і вік. Тому що, перш за все, одяг не повинен виділяти кожного співробітника, а демонструвати концепцію і репутацію команди або організації в особі її представника.
Остаточно поняття ділового стилю склалося в період 80-90-х років минулого століття. І першими особами, які сміливо демонстрували його, були лідери держав, їх дружини, провідні ведучі на каналах новин.
Види стилю і їх особливості
На те, щоб розмежувати видові розмаїття в офісному стилі, вплинув коефіцієнт консерватизму. І чим він вищий - тим рамки суворіші.
Business Best
Він притаманний юридичним компаніям, банкам, політичному середовищу і страховим організаціям. Його застосовують на ділових зустрічах із закордонними партнерами, під час важливих переговорів. Ніяких відмінних деталей для підкреслення індивідуальності.
Чоловікам настійно рекомендується носити класичний строгий костюм у чорному кольорі, іноді сірому або темно-синьому. Біла сорочка, без будь-яких відтінків, з подвоєними манжетами і непомітними запонками. Туфлі типу дербі або оксфорди тільки чорного кольору.
Жінкам варто віддати перевагу костюму у синьому, сірому або бежевому кольорі. Блуза, сорочка білого кольору. Обов'язкова деталь панчохи або колготки тілесного відтінку. Туфлі-човники чорного кольору з висотою каблука у межах від 3 до 5 сантиметрів. Волосся зібране у зачіску, за винятком короткої стрижки, яку варто акуратно укласти. Можна на шию пов'язати неяскраву хустку. Або невелику прикрасу у вигляді ланцюжка з кулоном чи сережки.
Найсуворішим правилом такого виду стилю є завжди довгий рукав на сорочках і блузах в будь-який сезон року.
Business Traditional
Стандартний дрес-код ділового стилю, який не такий стриманий, ніж попередній. У ньому можна вміло підкреслити свою індивідуальність за допомогою деталей. Більше кольорів, принтів і малюнків.
Чоловікам можна надягати як однотонний костюм, так і костюм у дрібну, але неяскраву смужку. Жінки можуть дозволити собі брючний костюм або гарну сукну-футляр, а поверх неї жакет. Можна навіть носити розпущене волосся і короткий рукав. Хоча обов'язково варто враховувати ситуацію. Прикраси можна вибрати яскравіші і більші за розміром.
Business Casual
Свобода і зручність. Елегантний одяг, який не обмежує рухів, але і не виходить за рамки дозволеного. Сильній половині можна надягати різного кольору сорочки, жакети, поло і піджаки. Жінкам - водолазки, кардигани, светри та сукні. Але, кольори «вирви око» також неприпустимі.
Правила офісного стилю для жінок
- Силует напівприлеглий.
- Кольорова гамма: всі відтінки сірого, коричневого, синього, бордового і оливи.
- Ніяких малюнків. Допустимі неяскраві принти.
- Якщо це брючний костюм, довжина краю брюк виключно класична.
- Вибираємо жакет або кардиган.
- Спідниця з довжиною в 5 сантиметрів від коліна, або не менш ніж 20 сантиметрів від підлоги.
- Блуза і плаття-футляр.
- Пальто, тренч у класичному варіанті з високоякісних натуральних тканин.
- Туфлі з «закритим» носком і стійким каблуком 3-5 сантиметрів.
- Панчохи або колготки тілесного кольору.
- Сумка неяскрава, з правильною геометричною формою, без прикрас.
- Предмети прикрас невеликі і лаконічні.
- Макіяж натуральний, зачіска акуратна, з зафіксованими волоссям. Манікюр неяскравий, оптимальний варіант «французький».
Правила офісного стилю для чоловіків
- Костюм з високоякісного матеріалу і неперевершеного крою. При цьому варто знати, що останній гудзик жакета ніколи не застібається. Довжина брюк повинна бути до середини каблука.
- Сорочка повинна гармонійно поєднуватися з кольором костюма, а край манжета на 1-1,5 сантиметрів виходити за край рукава піджака.
- Допускается водолазка, жилет або поло.
- Туфлі виключно з натуральної шкіри.
- Колір ременя для штанів підбирають під портфель, ремінець годинника або колір взуття.
- Краватка - це елемент індивідуальності. Вона повинна гармоніювати з піджаком і сорочкою. Її довжина строго доходити до ременя.
- Шкарпетки тільки темнішого кольору штанів.
- Годинник можна обирати самий вишуканіший.
Сьогодні можна спостерігати деяке спрощення кожного виду ділового стилю. Модні тенденції, індивідуальність і креативність сприяють його трансформації. Але, незважаючи на такі зміни, важливо не втратити почуття міри. Діловий стиль - це, перш за все, охайність і акуратність.
Фото - pixabay.com, letter k
Залиште свій коментар
Відправити