Одяг від українських дизайнерів змінює світову моду
Українська мода пройшла всі стадії розвитку: "підлітковий" бунт, пошуки себе, дорослішання, стабільний успіх і творчий розквіт. Історія дизайну "Made in Ukraine" почалася в 1991 році, відразу ж після появи на карті незалежної України.
Через два десятиліття українські дизайнерські сукні підкорюють світові подіуми, їх носять відомі моделі, актриси і співачки.
Авангардний вибух
Стиль перших колекцій дизайнерів, які часто навіть не мали профільної освіти, зовсім не був жалюгідною подобою радянської одноманітності. Навпаки непрофесійні подіуми вибухнули феєрією фарб. Оксана Чепелик, Ірина Дратва, Олеся Савенко та Олексій Залевський працювали в жанрі "авангард", висловлюючи всю накопичену за роки "союзу" творчу енергію.
Результатом їхньої творчості стали сукні-равлики, кофти з старого радянського прапора, сукні з волосся або квітів. Звичайно ж, свято не могло тривати вічно, і незабаром на подіумах з'явилися яскраві кофти, жакети, вузькі брюки і яскраві костюми з незвичайним кроєм.
Плаття-равлики дизайнера і художниці Оксани Чепелик. Фото: Юлія Горбань, Данило Шамкін / "Укрінформ"
"Український гламур"
Вже на початку ситих "нульових" українська мода утвердилася як бізнес-середовище, з'явилося явище, яке сьогодні прийнято називати "український гламур". У брендових сукнях все частіше простежувалися національні мотиви, класичні силуети і велика кількість аплікації.
Поєднання пастельних і яскравих кольорів, багатий декор, експерименти з використанням різноманітних тканин і асиметричного крою допомогли знайти популярність дизайнерам того часу. Лілія Пустовіт, Сергій Бизов та Віктор Анісімов наблизили українську моду до висот паризьких модних подіумів.
Віктор Анісімов, Лілія Пустовіт, Сергій Бизов. Фото: bestin.ua
Світове визнання
А ось в нашому десятилітті українській моді вже не доводиться гнатися за світовими тенденціями. Навпаки сьогодні українські модельєри часом задають тон у світовій моді. Першим українським світовим трендом стала вишиванка, яка знову з'явилася на подіумах після політичних подій 2014 року. З тих пір ми бачимо вишиті дизайнерські сукні, топи і костюми у багатьох колекціях топових брендів.
Імениті дизайнери надихнулися і ще одним українським модним явищем - гуцульськими шубами з довгим ворсом. Сьогодні схожі наряди можна зустріти в багатьох модних бутиках.
У колекціях 2008-2009 років від Gucci простежуються мотиви Гуцульщини і Поділля, а в 2014 році дизайнери Valentino створили колекцію на основі фасонів і декору гуцульського, козацького та подолянського одягу - так гуцульські "жилети" і "жупани" козаків в яскравому національному орнаменті і пастельних кольорах вийшли на світові подіуми.
У наш час українки можуть з гордістю носити стильні брендові сукні і костюми, створені українськими дизайнерами. Розвиток української моди - одне з важливих досягнень незалежності.
Фото - fashionweek.ua
Залиште свій коментар
Відправити