Проста історія звичайної парасольки

Проста історія звичайної парасольки

Парасолька - це об'єкт, який, безумовно, є в кожному будинку. Без нього не обійтися в проливаючому дощі, його можна використовувати для захисту від сонця. Сучасні вироби представлені на торгових майданчиках в різних розмірах, кольорах, з декором і без, механічним і автоматичним, відкидним і як т.д. Поряд зі звичайним круглим форматом стали з'являтися вироби з куполом у вигляді трикутника або квадрата. Коли з'явилася парасолька, і як вона виглядала на зорі свого походження?

Незвичайна історія звичайних речей

Якщо взяти до уваги стародавні малюнки із зображенням китайських мандаринів під парасолькою, можна зробити висновок, що його батьківщиною є Китай. Другий варіант - Єгипет, і він цілком природний, адже саме в південних країнах знаходиться найспекотніше сонце.

Спочатку парасольки робили з тканини і паперу, просочених спеціальним складом, або пір'я птахів, бамбукового листя. Спиці були зроблені з бамбука або дерева. Конструкція постійно змінююся, так як в доповненнях стали використовуватися дорогоцінні камені, дорогоцінні метали, слонова кістка, дорога деревина. Часто така парасолька важила багато, а тому для служіння дворянам було введено положення «парасольки-носіїв».

До 17 століття цей предмет був ознакою багатства його власника. І тільки потім його почали використовувати у Франції для захисту від сонця. Французи зробили цей аксесуар більш доступним для широкого кола споживачів, прикрасяючи рюшами і стрічками. При цьому він став вважатися жіночим атрибутом.

Парасолька стала прямим «обов'язком» для захисту від дощу в 18 столітті, завдяки кмітливості англійця Джона Ханвей, який замість тонкої мереживної тканини оснастили виріб більш щільним матеріалом. Спочатку чоловік, гуляючи з "дамами" предметом під дощем, викликав полоху і насмішок серед надмірно однакових. Крім того, в ті часи вважалося, що ходити в негоду з парасолькою тільки ті, у кого немає грошей для екіпажу. Але дуже скоро ставлення до парасольки кардинально змінилося. Люди найбільше оцінили всі переваги такого аксесуара, при цьому намагаючись збільшити його функціональність. Наприклад, вони намагалися зробити з нього громовідвід, а всередині ручок побудували секрет для дрібних предметів.

У наш час парасолька все ще затребувана - як у дорослих, так і у дітей. Можна сказати, що цей стародавній винахід успішно подолав цілі століття і продовжує прекрасно працювати в наш час.

Коментарі

Залиште свій коментар

Увага: HTML розмітка не підтримується!

Відправити