Street style (стріт стайл): як починалася вулична мода і її сучасні особливості
Ви думаєте, чи існує сьогодні street style (стріт стайл)? Чи ця мода вже давно забута, тому що відноситься до короткочасних явищ - як це нерідко буває - і вже вичерпала себе і свої ідеї? Давайте для того, щоб зрозуміти феномен стрітстайл-напрямку, трохи порівняємо історію виникнення модної течії і сьогоднішні реалії, які бувають в наймодніших містах світу.
Історія стилю
Для багатьох незрозуміле словосполучення Streetstyle викликає деяке здивування. Хоча якщо розібратися, кожен з нас, раз в житті приміряв даний стиль і зовсім не замислювався над цим. Модний напрям або навіть явище цілком відповідає своєму дослівному перекладу - «стиль вулиці».
У 80-х роках минулого століття репортер The New York Times Білл Каннінгем взяв фотоапарат і вийшов на вулиці Нью-Йорка «полювати» на стильно одягнених людей. Тоді він ще не підозрював, що це захоплення перетвориться на справжній культурний феномен, а його самого стануть називати «батьком street style».
Датою появи модної течії вважають 1978 рік, коли вперше був опублікований не постановочний знімок Грети Гарбо. З цього моменту фотографії «з вулиць» стали постійно з'являтися в газетах, журналах, а пізніше в блогах і інтернет-виданнях
Фото - Bill Cunningham
Слідом за Каннінгемом вуличну моду почали знімати і інші фотографи: канадець Томмі Тон, який уже встиг стати легендою Скотт Шуман, парижанин Набіль Кенум і харизматичний Адам Кац Сіндінг. Стиль стріт стайл стали оцінювати на прикладі самих різних людей, для яких комфорт і зручність повсякденного лука були важливішими заявлених модних тенденцій сьогодення. Вони все більше цінували зручність в одязі, але і не забували про її поєднуваність, яскравість.
Завдяки активній роботі фотографів і стилістів-аналітиків були виявлені загальні для стилю тенденції та особливості: використання елементів національної моди та етнічних традицій. В Японії, наприклад, переважає тяга до аніме-вбрань і кімоно, США - кантрі і хіп-хоп, Франція - прованс і романтичність.
Які якості притаманні стилю?
Міксування модних течій.
Стріт стайл весна-літо - це пік напрямку, тому що теплий сезон знову акцентує увагу на тому, що справжня мода вулиці не буває однорідною. Тому вітаються експерименти з різними стилями і напрямками з єдиною вимогою - поєднуваність між ними.
Тому що деякі можуть подумати, що допустимо одягти весь гардероб упереміш і доводити всім, що це стріт стайл. А ось і ні. Перш за все, помірність. Якщо вивчати фото стріт стайлу, то на моделях можна помітити вироби популярних брендів або ж побачити звичайний мас-маркет. Вулична мода лояльна в цьому питанні і не вимагає величезних капіталовкладень в імідж.
Легка недбалість.
Іноді вважається головною відмінною рисою напрямку. Мода стріт стайл дозволяє простоту в образі, багатошаровість, складність. Але всі елементи лука підбираються без особливої ретельності, так як акцент робиться все-таки на зручність, а не трендовість образу. Сьогодні мода вулиць активно обговорюється нарівні з іншими течіями і трендами: робляться прогнози на рахунок того, як буде виглядати стріт стайл зима і що підготувати під стиль «стріт стайл» на літо.
Але ось невдача. Дизайнери та стилісти вже схиляються до того, що вільна мода себе вичерпала, і її більше не існує.
Чому раптом стали з'являтися міркування на тему зникнення модного вуличного течії? Адже навіть імениті модельєри працюють над колекціями street style і готові представити їх найближчим часом на суд критиків? Власне, в питанні і є відповідь: коли над «модою вулиць» починають працювати модельєри, вона перестає бути такою. От і все.
Як то кажуть: «коли напрямок втрачає своїх прабатьків, вона втрачає свій сенс і суть». Втрачається бунтарський і вільний дух течії, і вона просто зникає. Розглянемо вже минулий період стріт стайл. Що можна побачити на публікаціях вуличних фотографів з усього світу? Що на вулицях Австралії ходять в тих же капсулах, що і в містах Америки, а Росія і Франція створюють луки за єдиним образом!
Більш того, Тижні Високої моди, де активно фотографуються «прості» луки з вулиць, вже давно і на постійній основі спонсоруються компаніями з виробництва одяг, нав'язуючи, таким чином, свої стилі і модні течії. Виходить, що як тільки за street style взялися дизайнери, мода зникла.
Тепер, щоб вона з'явилася знову, потрібен час, свобода в модній думці, активна позиція в розумінні трендів і бунтарство. Об'єднавши в собі ці моменти, можна почати відроджувати street style вже сьогодні. Був би настрій і бажання для цього.
Але, все ж не всі шанувальники напрямку сьогодні одягаються в дизайнерський одяг, і завдяки їм легендарна мода не втрачає себе. В кожному місті на різних континентах свої особливості, які краще передають ті самі фотографії вуличних фотографів. І якщо порівняти стріт стайл Японії і Франції або Іспанії, то безумовно образи яскраві, але відповідають своїм менталітетам, пристрастям, характерам.
Фото - unsplash.com
Street style в Україні
Коли з'явився стріт стайл в Україні? Можливо в 2011 році, коли українські блогери вирішили підключитися до street style-манії, що охопила світ, і стали публікувати знімки стильних людей з Києва, Харкова, Одеси та Львова.
Одним з перших таких проектів став сайт modotopia.com. На ньому можна знайти підбірки, датовані 2011 роком і серед гостей різних вуличних фестивалів (наприклад I love Kiev) побачити тоді ще молодого дизайнера Ксенію Шнайдер. Тепер в нашій країні фотографи розуміють, що потрібно їм знайти, а модникам, що показати.
Якщо розглядати відмінності чоловічого і жіночого стріт стайл, відразу можна відзначити, що першими яскравими представниками чоловіків стали британська група «The Beatles». Жінки в моді, в принципі, тримають пальму першості, тому вони завжди масово підхоплюють різні тенденції та напрямки.
У чому різниця між чоловічим і жіночим street style? Правильно. Ні в чому. Головний принцип бути індивідуальним, вміти комбінувати речі з різних стилів і напрямків, без дорогих лейблів. Бути індивідуальним і неповторним. Відчувати свою внутрішню свободу і демонструвати її оточуючим. Такий стиль відмінна альтернатива сasual.
Зараз Україна знаходиться на стежці модного індустріального розвитку. Коли молоді бренди шиють красивий, зручний, якісний одяг за доступними цінами. Тому, кому, як не нам полюбити такий неповторний напрямок в моді.
Залиште свій коментар
Відправити