Як правильно обрати і з чим носити куртки.
Уявити життя без куртки сьогодні абсолютно неможливо. Незалежно від статі, віку чи соціального статусу, кожна людина має в своєму гардеробі бодай одну, але зручну і необхідну куртку. Напевно, не варто доводити читачам, що куртка супроводжує кожного фактично з народження.
Історія появи куртки в світі одягу
Цей предмет одягу з’явився ще у XVII столітті. Протягом тривалого періоду куртка вважалася буденним, домашнім елементом вбрання. І лише згодом вона перетворилася на незамінну річ для всіх прошарків населення. До речі, і назва «куртка» абсолютно не наша, це слово, щодо походження якого думки науковців розходяться: одні вважають його французьким, інші наполягають на латинському, ще інші – на тюркському походженні. Але, як би там не було, означає «куртка» єдину для всіх тверджень ознаку – «короткий».
З початком ХХ століття популярність цього предмету одягу починає зростати з шаленими обертами. Сьогодні ми маємо масу різновидів курток, і всі вони – зручні, комфортні й необхідні.
Різновиди курток та їх призначення
Кожен знає, що куртка – це верхній одяг, який носиться поверх іншого. Немає різниці, що ви одягаєте – сукню, джинси, костюм чи піджак. Правильно підібрана куртка завжди пасуватиме до тих чи інших предметів гардеробу. Для того, щоб визначитися, якої саме куртки ви потребуєте, варто, перш за все, розібратися з її різновидами. Тож, серед видів цього верхнього одягу визначають такі:
- Анорак – куртка, яка одягається через голову і довгий час була поширена як складова туристичного знаряддя. Це – вітро- і водозахисний предмет одягу, який відрізняється відсутністю звичайних кишень. Кишені в анораку заміняє одна пройма. Рукави та низ анораку завжди оброблені щільною утяжкою-фіксатором, що запобігає проникненню снігу і вологи до тіла. В побуті цю куртку часто називають штурмівкою.
- Бомбер. Це різновид куртки, який свого часу був популярний для льотчиків-бомбардувальників, звідки й пішла назва. Куртка шилася переважно зі шкіри, обов’язково мала манжети і низ, зібрані на резинці. Зараз бомбери шиють з різних тканин і вони є популярними як серед жінок, так і серед чоловіків.
- Вітровка. Здебільшого це полегшений варіант куртки, призначений для повсякденного вжитку. Виконується з різних тканин, але найпоширеніша – плащова тканина.
- Блузон – куртка, яка прийшла у світ моди прямісінько з гірськолижного спорту. Вона відрізняється від інших моделей поясом, або резинкою, прилаштованими по нижньому краю виробу. Часто в «куліску» такої куртки вставляється трикотажна резинка.
- Бушлат. Основна особливість – застібка на ґудзики, а також комір, що здебільшого виконаний в англійському стилі.
- Дублянка – різновид куртки з хутром, вивернутим всередину. Такий виріб може бути максимально теплим і статусним.
- Косуха. Цей тип куртки є абсолютно автентичним і самодостатнім одягом людей, що полюбляють екстрим. Прийшла в світ моди як одяг байкерів і пілотів. Основна особливість, яка й лягла в основу назви, – застібка-блискавка на перекіс. Ця куртка неодмінно декорується маленькими металевими блискавками та клепаними елементами – хольнітенами.
- Норфолк – куртка, яка свого часу була незамінним одягом для мисливців. На сьогоднішній день дизайнери використовують лише деякі деталі цієї моделі. Насамперед, це дві складки на спинці, дещо подовжений низ, пасок на талії та нагрудні кишені.
- Парка прийшла до нас із Півночі. Зазвичай це тепла хутряна куртка з утяжкою на лінії талії. Парка вважається однією з найбільш універсальних моделей для повсякденного носіння у зимові холоди.
- Пуховик. Тут назва виробу говорить сама за себе. Такі куртки виконуються переважно з плащової тканини і наповнюються пташиним пухом. Від якості пуху прямо пропорційно залежить і ціна куртки.
- Кейп – куртка, яка має ознаки накидки, але відрізняється від останньої наявністю рукавів.
- Куртка-плед – абсолютно оригінальний різновид куртки, яка виконується з вовняної тканини. Основна риса виробу – тканина неодмінно повинна бути в крупну клітинку.
- Болеро. Цей різновид є вишуканим та цікавим завдяки відсутності застібки та округлим силуетом.
- Тренч – це дещо вкорочений варіант класичного плаща, має англійський комір, відлітну кокетку і обов’язково двобортний крій.
- Спортивна куртка. Може бути будь-якого крою, але обов’язково в спортивному стилі, про що, власне, і свідчить назва.
- Спенсер – дуже коротка, але надзвичайно приваблива куртка, яка користується популярністю у молоді.
Зрозуміло, що ми назвали далеко не всі різновиди курток, адже у сучасному світі їх можуть бути сотні. Куртки можуть бути шкіряні і джинсові, у стилі Коко Шанель, з елементами готики і варіації рок-н-рол тощо. Тому важливо, аби ви самі відчули, що ближче конкретно вам і обрали вид цього універсального одягу, зважаючи виключно на свій характер.
Як правильно обирати куртку та в яких умовах носити?
Ми поєднали ці два запитання, адже, на глибоке переконання багатьох дизайнерів та численних шанувальників моди, вибір куртки неодмінно має залежати від фактору зовнішнього впливу. Зрозуміло, що осінньо-весняний варіант ми одягатимемо в похмурі дні змінних сезонів, а пуховики та парка-куртки – у зимову холоднечу. Крім того, варто визначати й життєву ситуацію – косуха в жодному разі не годитиметься для офіційних заходів, а тренч – для байкерського рандеву. Хоча, це наші читачі й самі прекрасно розуміють.
Детальніше зупинимося на основних критеріях вибору, які не залежать від конкретної моделі. Всі без виключення куртки обираються за такими основними принципами:
- Визначаємося з фасоном. Варто наголосити, що фасон куртки має відповідати обраному вами життєвому ритму, а також способу життя.
- Якість застібок, блискавок, клепаних елементів тощо. Уважно перевірте – в жодному разі застібка не повинна «тягти» і «зажовувати» в себе тканину. Ніколи не зважайте на умовляння продавців, які зазвичай у таких випадках розповідають міфи про те, що тканина просто щойно з-під швейної машинки і згодом «уляжеться». Всі без виключення застібки мають вільно і без перешкод виконувати свою функцію.
- Уважно дивимося на етикетку: зазвичай основні характеристики виробу означені виробником і продавець може їх не знати. Особливості тканини, співвідношення пуху і пера у пуховику тощо. Етикетка від гідного виробника завжди розповідає максимум про той чи інший виріб.
- Прискіпливо обираємо розмір. Якщо ви обираєте легкий варіант, зважайте на особливості фігури та вашого одягу, який будете з курткою носити. Якщо обираєте варіант зимовий, то враховуйте можливу необхідність одягти теплий світер під куртку. Тепла куртка має бути трішки вільнішою, ніж обриси вашої фігури, але не повинна й «висіти».
- Звертаємо увагу на форму крою. Куртка повинна ідеально повторювати лінії округлостей та інші особливості ваших форм. Якщо куртка тисне хоча б десь, відкидайте цю модель – сьогодні є можливість обрати ту, в якій буде максимально комфортно.
- Перевіряємо шви, кишені та інші елементи куртки. Слід зважати на те, що деякі моделі курток повинні мати специфічні особливості. Наприклад, пуховик неодмінно повинен прострочуватися по всій поверхні, адже відсутність достатньої кількості швів може призвести до того, що пух збиватиметься вкупу і виріб втратить свою форму.
- Звертаємо увагу на підкладку. Дуже часто навіть вибагливі клієнти помиляються, купуючи легку куртку з підкладкою, яка є значно теплішою, ніж треба, і навпаки. Якщо хочете більш легкий варіант, обирайте виріб з підкладкою із віскози чи шовку. Якщо шукаєте куртку теплішу, віддайте перевагу підкладці із вовни. Також перевіряйте пошив підкладки – вона має ідеально повторювати обриси куртки і в жодному разі не купуйте, якщо вона хоч десь «тягне».
- Вивертаємо куртку навиворіт. По-справжньому якісна куртка зсередини повинна виглядати не менш привабливо, ніж ззовні. Це, напевно, є одним з найважливіших принципів, яким варто керуватися, купуючи куртку будь-якої моделі.
Як і з чим носити куртку?
Отже, ви зупинили свій вибір на одній з моделей курток, представлених сучасними дизайнерами. Як і з чим ви її носитимете? Здебільшого, звісно, це справа смаку і фантазії, але деякі поради, усе ж, можна дати і в такому випадку.
- Джинсова куртка краще всього поєднується з речами із тканини. Шкіряні вироби можуть виглядати громіздкими і недоречними.
- Шкіряні куртки можна поєднувати з різними речами – від коротких шортів до легких яскравих спідниць. Але в усіх випадках зважайте на те, що шкіряна куртка має схильність вимагати відповідного взуття.
- Куртка-парка дуже гарно поєднується з будь-якими стилями в одязі. Лише пам’ятайте, що у випадку, коли ви обрали сукню, то слід віддати перевагу акуратному взуттю, і, відповідно, спортивні речі одягати із взуттям більш громіздким і вільним.
- Спенсер дуже гарно виглядає з дещо подовженими світ ерами і туніками. Але якщо ви хочете створити унікальний образ, можете спробувати одягти його зі спідницею-олівцем і водолазкою. Цікаво виглядатимуть також і брюки класичного стилю з високою посадкою.
- Косуха може бути взірцем «безшабашності» в поєднанні з короткими шортами чи джинсами, але, разом з тим, ви можете створити і романтичний образ з ефектом неочікуваності: одягніть довгу класичну спідницю чи навіть шифонову сукню! Перевірено – будете просто чарівною!
- Спортивні куртки. Тут, як ніколи, зважайте на ситуацію. Спортивна куртка може гарно виглядати з класичними брюками і навіть сукнею, але якщо ви дійсно йдете виконувати спортивні вправи, то порада щодо одягу вам не потрібна.
Звісно, таких порад може бути дуже багато. Тим більше, що сміливе поєднання стилів зараз дуже широко практикується в усіх соціальних колах. Тому, одягаючись для чергової прогулянки, прислухайтеся до власних відчуттів і, звісно, визирніть за вікно – часом погода є найкращим стилістом
Залиште свій коментар
Відправити