Україна не Китай: одяг відомих марок, яку шиють у нас
Якщо порахувати собівартість роботи з пошиття одягу у нас, тоді можна зробити висновки, що вона буде в чотири рази дешевше, ніж аналогічні роботи в Китаї.
Більшість українських фабрик, сьогодні працюють на експорт в повному обсязі.
Але є істотна різниця в оплаті праці та вартості робіт з пошиття одягу. Тому що, працюючи зі світовими брендами, наша швачка отримує лише 0,5% від вартості одиниці, за ціною закордонного бутика. А ціна на саму роботу пошиття в чотири рази дешевше, ніж в тому ж Китаї, за даними сюжету ТСН.
Наприклад, в Первомайську Миколаївської області на одній із звичайних фабрик шиють справжній фірмовий одяг Dolce & Gabbana, Moschino, а також інших світових закордонних брендів. І хто б зміг про таке навіть подумати.
Штатний ресурс підприємства дуже радіє тому, що умови хороші, зарплата завжди вчасно, в порівнянні з іншими фабриками, і все легально, без грошей «в конвертах». Весь матеріальний ресурс - лекала, тканини, фурнітура, нитки привозять з Німеччини і Франції разом із замовленнями. Але контроль найсуворіший, бо звіт ведеться за кожен використаний сантиметр тканини.
Але, заповітної лейбли Made in Ukraine немає ні на одній моделі, тільки бирка з інструкцією по догляду і брендова етикетка. Можливо соромляться або просто приховують. Хоча ціни на упаковках європейські, не менше 400 євро за штуку, з чого підприємству потрапляє мізер, всього 10% за якісну роботу українських майстрів.
Аналізуючи таку ситуацію, виникає питання: «Чому у нас не шиють якісний одяг мас-маркету, якщо майстри вміють? Адже в Англії або Німеччині не скаржаться на наш пошиття ».
Фото - unsplash.com
Залиште свій коментар
Відправити