Українська «свідома мода: купальники з вторсировини

Придбали чергову кофтинку - поповнили смітник. 4% всього сміття на планеті - це одяг, пише segodnya.ua. Дизайнери взялися рятувати світ і ввели "свідому моду", яка вже дійшла до України.
На вигляд - це звичайні купальники зі звичайної тканини. Але в дійсності - це перероблений пластик. І саме з такого матеріалу Лана Барабанова з однодумцями вирішила шити одяг.
"Ми всі бачили ці страшні відео і фото піднятих відходів з дна океану. Компанія, яка стала нашим партнером, знаходиться в Італії, збирає цей пластик і старі рибальські сітки з морів і океанів.
Далі на підприємствах із пластику виробляють нейлонову нитку. А потім тканину. Саме з такого матеріалу ці купальники", - розповідає Лана Барабанова, співзасновник компанії-виробника одягу.
Трикотажний одяг, який шиють на цьому виробництві, можна носити роками. Тетяна Абрамова зробила ставку на якість, щоб речі не втрачали вигляд після першого ж прання, але не поповнювали сміттєзвалища.
"Коли ми кроїмо вироби, у нас практично немає відходів, це більш трудомістке, це складніше, але ти знаєш, що не залишаєш за собою тонни відходів, які невідомо, як переробляють", - говорить Тетяна Абрамова, засновниця виробництва трикотажного одягу.
Залишки тканини, використані джинси і шкіра - саме їх активно використовують в своїх колекціях українські дизайнери.
"Шматки ковдри і старої скатертини, це сукня майже все зроблено з повторно використаних матеріалів", - помітила Ірина Камінська.
Дизайнер, яка його створила, Яна Червінська - пропагує так звану "свідому моду". Показує, що і старим речам можна дати нове життя, а не бездумно поповнювати шафу.
"Люди дуже ведуться на маркетингові ходи. Але ж можна купувати речі на секонд-хенді, вінтажних лавках, в Facebook, де люди хочуть продати і бути корисними", - радить Яна Червінська, дизайнер.
На пошиття однієї футболки фабрики витрачають близько 3 тисяч літрів води, на одну пару джинсів - 9. Дизайнер радить не забувати про це під час шопінгу.
Залиште свій коментар
Відправити