Все про різновиди чоловічого взуття
Найчастіше кожна жінка бажає нове плаття і пару гарних туфельок. Бо вони піднімають настрій, позбавляють від нудьги, створюють святкову атмосферу і наштовхують на подвиги. В основному у жінок в гардеробі має бути, як мінімум п'ять пар взуття для кожного сезону, під сукню, настрій, на роботу і в честь нового року. У кожної пари є своє призначення, тип, вид, колір і назва.
Тай не дивно, адже з жінками все більш-менш зрозуміло. А ось як бути чоловікам? У них одні туфлі і черевики на всі випадки життя на два сезони: тепло і холодно, а для більш «просунутих» вистачає і однієї пари? Але все не так просто, як здається і у сильної половини людства теж взуття піддається своїй класифікації, до того ж досить різноманітній, щоб захотіти в ній розібратися.
Всього чоловіче взуття буває двох класів: за типом шнурування і типу перфорації. Перший і другий клас налічує чотири види. Тому давайте пройдемося по кожному окремо, просвітимось самі і розповімо своїм чоловікам.
За типом шнурування
Основний критерій, за яким можна визначити взуття для чисто класичного дресскоду і більш неформального - це наявність шнурків. Якщо вони є - це однозначна класика, якщо їх немає - взуття тільки для неформальних заходів та вільних стилів.
Раніше мало хто чув про правильну назву типу чоловічих туфель, а ось сьогодні не розумітися на них, навіть соромно.
Тому почнемо з оксфордів. Оксфорди (The Oxford) - це такий тип взуття, зовнішня конструкція якого передбачає закриту союзку для шнурування, тобто поверх язичка. Бічні частини (берці) стягуються шнурками щільно, які зав'язані з внутрішньої сторони над язичком. А він (язичок) в свою чергу, пристрочений в основної передньої частині туфель у вигляді літери «V». Таке взуття може виготовлятися з перфорацією або без. Але в першому варіанті нам звичніше бачити такі оксфорди, бо до наших часів вони перетерпіли трансформацію та мають більш сучасний дизайн.
Походять оксфорди від британських «балморалів». Відповідно в 1800-х роках їх активно носили студенти в Оксфордському університеті. Сьогодні для США оксфорди і балморали це різні назви однакового виду взуття. А ось в Британії балморали вважаються підвидом оксфордів.
Раніше оксфорди виготовляли виключно з гладкої натуральної шкіри, але мода не стоїть на місці, і з роками їх почали відшивати із замші, лакованої шкіри та інших матеріалів. Основні кольори - класичний коричневий і чорний. На завершення до опису цього виду, можна сказати, що в світі не існує більш офіційного і класичного взуття, ніж оксфорди.
Дербі (The Derby) - вид взуття, який відрізняється від попереднього способом пришивання берців над верхньою частиною. Бічні краї також стягуються шнурками, але при їх розв'язанні бічні частини вільно відкриваються, як би розпадаючись до сторін моделі. Тому її простіше надягати на ногу. Таке взуття може бути виготовлене з перфорацією або без неї.
Цей вид чоловічого взуття найпопулярніший, як серед дорослих чоловіків, так і серед молоді. Вони зручні, практичні і підходять під більшість стилів і образів, будь то класичні костюми, джинси або чінос. Саме в такому взутті ми бачимо офісних співробітників, студентів і звичайних перехожих у парках щодня.
Монки (The Monks) - це, в принципі, ті ж оксфорди, але без шнурків. Їх почесне місце зайняв ремінець або пара. Саме слово «монки» в перекладі означає «ремінці ченця», тому що нагадують ремінці на взутті у ченців. Таке взуття дуже зручне при одній умові - носити її потрібно з звуженими донизу штанами, щоб під час ходьби низ штанин не чіплявся за ремінець. А враховуючи, що мода на завужені штани сьогодні дуже актуальна, то і монки можна сміливо поселити в гардеробі, як зручну пару.
Лофери (The Loafer) - взуття з високоякісної кінської шкіри і без шнурків. Особливістю таких туфель є акуратні шкіряні пензлики. Незважаючи на те, що більшість думають про жіночі ознаки, цінителі знають, як треба, модно і правильно. Є моделі і без пензликів, так звані пенні-Лофери (Penny Loafer). Замість пензликів скромні планки. Традиційні лофери, які вважають еталоном, називають тассел-лофери (Tassel Loafers).
Неформально лофери називають взуттям для ледачих, так би мовити схопився, надягнув і пішов. Але, напевно, це не просто данина моді, а трансформація в інноваційних умовах катастрофічної нестачі часу. А щоб вони не були такими нудними, відсутність шнурків замінили пензликами.
За типом перфорації
Що стосується класифікації за наявністю перфорації, всі перераховані вище види з перфорацією називаються броги. Такий поділ існує паралельно з першим і багато хто плутаються в розподілі. Тому давайте і тут грунтовно розбиратися.
Plain - взуття без наявності перфорації з гладкою поверхнею, незалежно від того, є шнурки чи ні.
Quarter brogue - броги чверть з перфорацією виключно вздовж швів. На таких туфлях ви не побачите перфораційнного малюнка - медальйона.
Semi-Brogues – напівброги. Також, як і в попередньому вигляді є перфораційний малюнок уздовж швів і відповідний візерунок на носку (медальйон). Їх носять ті, хто вважає за краще в повсякденному житті кежуал стиль - вельветові штани, вовняні светри, твідові піджаки. Вільно і невимушено, без офіціалу і суворих правил.
Броги (Full Brogues) - більше всіх піддаються перфорації. Вона (перфорація) нанесена уздовж швів, на носці присутній медальйон і він, як би позначається спеціальним швом у вигляді літери «« W ».
Вперше робити отвори «брогування» на чоловічих туфлях почали фермери в Ірландії. Тому що їм доводилося працювати на вологій місцевості, а завдяки отворам взуття швидше висохало. Так практичне взуття запозичили і єгері, а потім і інші.
Але свого піку популярності броги отримали, коли Принц Уельський Едвард почав одягати їх під час гри у гольф. Такий вид взуття доречний на неофіційних заходах під джинси, адже чим більше перфорації, тим менше вони офіційні.
Окремо варто виділити черевики
Черевики (Boot's) - це ті ж туфлі, тільки закривають ногу до кісточки. Вони теж зав'язуються на шнурки і мають гарну перфорацію. Протилежністю класичних черевиків є чакко (Chukka Boots). Крій ідентичний, але відсутня декоративна перфорація повністю. Шиють їх з телячої шкіри або замші. Підвидом чакко (Chukka Boots) є дезерти (Desert Boots, від англ. Desert - «пустеля»). Їх носили британські солдати в Єгипті за часів Другої світової війни. Думаю, багато здогадуються, що їм було досить зручно, адже відшивали їх з натуральної шкіри, в тому числі і підошву. Іноді таке взуття шили із замші.
Незважаючи на таке розмаїття типів, видів і підвидів, сьогодні на вулицях можна побачити молодих хлопців і дорослих чоловіків у різних туфлях і черевиках. З огляду на модні тенденції, змішування стилів і сучасні смаки більшість не дотримуються правил з підбору взуття у повсякденному житті. Тому можна побачити, як офісні співробітники надягають оксфорди під джинси, а броги під класичний костюм. Як говориться: «справа смаку і фінансового становища». Але все ж оптимальним варіантом буде мати в гардеробі пару оксфордів або quarter brogue для літа і вoot's для демісезонну. А також не забуваємо про стильні кросівки, щоб підтримувати себе завжди в формі.
Фото - wikipedia.org, unsplash.com, pixabay.com
Залиште свій коментар
Відправити