Ризик - благородна справа: починаємо свій бізнес з пошиву одягу

Що таке аутсорс і навіщо брендам-новачкам приватне цехове виробництво?
Незважаючи на те, що українські бренди мас-маркету все ще не в змозі конкурувати з зарубіжними, вони вже гідно представляють на місцевих фестивалях свої колекції і успішно продають їх у столичних шоурумах. Як говориться: «головне почати».
LIGA.net дізналася у місцевих дизайнерів, як почати власний бізнес з пошиття та реалізації одягу. Які є ризики, де взяти початковий капітал і як залучити інвестиції, а також чи потрібен свій виробничий цех і як навчитися керувати.
Приватне виробництво або незнайомий аутсорс?
Більшість з українських брендів початківців вважають, що власне виробництво - це додаткові, непотрібні витрати, високі ризики і додаткова відповідальність. Керівник і засновник бренду одягу GRASS Тарас Волков на самому початку свого шляху знав, що віддасть перевагу аутсорсу.
Як і його колега власниця бренду Nadi Renadi Надія Лівінська. Свой цех - це велика орендна плата, яка весь час підвищується завдяки курсу долара. Робітники, яким потрібно платити гідну зарплату, додаткові витрати на комунальні послуги та великий головний біль. Працюючи на аутсорсі, ти себе страхуєш від усього такого і концентруєшся виключно на своїй безпосередній роботі і творчості.
«Але, незважаючи на це ризики роботи на аутсорсі все-таки є» - кажуть дизайнери.
- Відсутність договору. Новачків все більше, а цехів не додається. Замовляючи пошив свого одягу, договори, в більшості випадків, не укладаються. Все тримається на дружніх довірчих відносинах. А вони іноді дають збій.
- Хороше обладнання. За словами Тараса Волкова, більшість цехів приймають замовлення на велику кількість одиниць і їм не цікаво працювати з початківцями. А ті, хто беруться, не завжди мають хороше обладнання. Ось і виходить дилема - або добре, або шукаємо далі, а це час.
- Срок. У хороших цехів роботи багато і давно своя клієнтура. Тому, якщо новачки планують зробити осінню колекцію у термін, а не до наступного літа, тоді домовляйтеся заздалегідь. Обов'язково враховуйте додатковий час, щоб не пролетіти.
- Якість. У чужому цеху важко відстежити якість. І іноді можна загубити цілу колекцію, щоб переконатися у цьому. Лівінська радить домовлятися про те, що ви зможете перебувати на виробництві, хоча б перший час і проконтролювати процес.
Головне, про що говорили власники українських брендів одягу - це не боятися ризикувати. Тому що хороші цехи шукають методом проб і помилок. Не завжди вам підійде той, який подобається іншим.
Фото - pixabay.com
Залиште свій коментар
Відправити